Нова українська музика цього листопада!

Переглядаючи нові пости в Instagram, чи дивлячись нові відео в You Tube, ми часто можемо пропустити щось цікаве та надихаюче. Тож, вже відчуваючи зиму на повну, ловіть від Кафедри режисури естради найцікавіші альбоми, пісні та кліпи від українських артистів саме у цій статті!

АЛЬБОМИ

БЕZ ОБМЕЖЕНЬ – «Вільні люди»

Як завжди стадіонні духопідйомні маніфести про вільних людей і кохання – звучать у новому доробку прекрасного українського рок-гурту!

Квіти, небо, ніч, краса, весь білий світ у твоїх очах, у твоїх руках мільйони доріг і ідей, і рідних людей…

Tember Blanche – «Тут нема нікого, окрім нас»

Той самий гурт, що захопив своїми «Вечорницями» увесь український ТікТок, випустили цілий альбом!

Інді-поп-фольк-гурт «Tember Blanche» випустив дебютний альбом, на якому намагається викреслити весь навколишній світ зі своєї бульбашки. Озирніться, схаменіться – вам не втекти і не сховатись.ли

Сам альбом – це тендітна та інтимна мінімалістична музика з гарним вокалом. Один з найкращих інді-поп альбомів року точно.

Христина Соловій – «Rosa Ventorum II»

Дуже нетиповий для Христини альбом, адже виконавиця зайшла на територію бароко-попу і навіть тріп-хопу (пісня «Les Goemons» – кавер на Сержа Генсбура) з гарно розставленими акцентами та красивим аранжуванням. У декого зі слухачів складається враження, ніби альбом записаний наживо одним дублем. Цікавий і точно вартий прослуховування.

MARUV – «No Name»

MARUV вирішила експериментувати, що в неї непогано й виходить. Перша частина альбому – такий собі інтимний поп. Утім, у другій половині починається та сама сексуально-провокативна MARUV, яка заходить на територію хіп-хопу в дусі Нікі Мінаж. Дивний, не зовсім цілісний, але несподівано цікавий альбом.

Лилу45 – «В наушниках осень»

Лилу45 на повній швидкості дивує нас другим альбомом за рік, на якому знову шукає своє звучання і напрямок руху.

Як і минулий альбом «Девочка на воздушном шаре», це суміш дворової романтики, міських романсів, попритмів, агресивної електроніки, як на пісні «Сияющие змеи», диско і навіть року («Я не Я»).

Неоднозначний альбом, проте з прекрасним вокалом виконавиці і новим звучанням для неї.

ТНМК – «ВАТРА red»

У ТНМК вийшов альбом «ВАТРА red». У ньому 20 треків, включаючи фіти з бітмейкерами Teejay та Kodzu, гуртами VOID та «Жадан і Собаки». Музиканти називають новий альбом звітом про локдаун, тому що треки писали в груповому чаті, перебуваючи у різних місцях.

«У цьому альбомі ми повертаємось до концепції з неперервним звучанням за допомогою скітів – міжпісенних інтермедій, для яких ми вигадуємо спеціальні скетчі або десь запозичуємо. Деякі пісні чекали на запис кілька років, деякі було написано під час локдауну».

ПІСНІ

Jamala – «Потайки»

Джамала завершує 2021 рік випуском трьох нових пісень, над якими вона працювала з електронними виконавцями та саундпродюсерами Дмитром Авксентьєвим та Іллею Місюрою. Сингл «Потайки» – перший реліз співачки після завершення 11-річної співпраці з продюсером Ігорем Тарнопольським.

Panivalkova – «Осінь довга»

Тріо Panivalkova випустили трек «Осінь довга», який вперше виконали для проекту «Фольк-music» у 2018 році.

Це народна пісня про дівчину, яка втратила коханого на війні. В оригіналі останній рядок звучить «А я все переживала, а я все пережила», а Panivalkova додали оптимізму «А я все переживала, а я все переживу». Зйомку для обкладинки синглу стилізувала Леся Патока.

MAX BARSKIH – «Tequila Sunrise»

У новому і дуже яскравому кліпі від Макса Барських не залишилося нічого, крім його шарму та вайбу Енріке Іглесіаса.

Бумбокс – «Імперії впадуть»

«Бумбокс» пророкують падіння імперій, метафорично переносячи це у стосунки між людьми.

Іван Дорн – «тебе нема сьогодні»

Чуттєва і ніжна балада від Івана Дорна, присвячена його дружині. REMS більш детально розповідали про цю роботу у цій статті! :)

Артем Пивоваров – «Міраж»

Прекрасний танцювальний трек! Та схоже на те, що Артем Пивоваров вирішив позмагатися з MONATIK у масштабності та візуальній красі кліпів. Дуже яскрава та амбітна робота, в якій ірраціональний світ сну та фантазій поєднується з живою реальністю!

АНТИТІЛА – «Стань»

Духопідйомний та мотивуючий кліп від гурту «Антитіла»!

KRUTЬ – «Вигадати»

Чарівна Марина Круть випустила першу пташку зі свого майбутнього альбому.

Тонка – «Танцюй зі мною»

Порція меланхолії і сумних танців від резидентів лейблу Masterskaya.

TAYANNA – «Темна вода»

У Tayanna вийшло mood-video на трек «Темна вода», яке вона присвятила внутрішнім переживанням жінки. Знімала Маша Сівякова, яка зрежисувала mood-video для Брежнєвої на кавер «ВІАГри» та стилізувала багато кліпів співачки Луни.

Сподіваємося, що у цій підбірці музичних новинок листопада 2021 від Кафедри режисури естради ви змогли знайти для себе щось цікаве і надихаюче! Слухайте гарну музику, пишайтеся українським, будьте в центрі подій разом з REMS!

Автор: Поліна Ващенко

Фото: Анна Лелюшкіна