ТОП-6. Краще виконання «Щедрик»

«Щедрик» - українська народна пісня, яка отримала свою популярність завдяки видатному композитору і творцю 20-го сторіччя Миколі Леонтовичу, який створив її власну обробку. По світу колядка розлетілася під назвою Carol of the Bells. Вона безперечно стає улюбленою композицією всіх поколінь і щороку виходять все нові і нові варіації «Щедрика». Ми готові розповісти про кращі!

Перше виконання «Щедрика» належить Українському національному хору в Нью-Йорку, що заспівав композицію М.Леонтовича. Запис, опублікований вище, датований 1922 роком і зроблений на знаменитому лейблі Brunswick. Диригент – Микола Кошець.

Хор в Соборі Святого Павла в Лондоні, якому вже близько 900 років, тільки уявіть собі! Саме йому належить найзворушливіше виконання колядки. Кілька років тому вони випустили альбом святкових гімнів, записаних в соборі. Диригент – легендарний Ендрю Карвуд, музичний керівник хору Собору Святого Павла.

«Щедрик» народився в Україні, тому звичайно існує безліч версій колядки від виконавців української естради. Одна з найкрасивіших версій належить Олегу Скрипці та гурту "Воплі Відоплясова". Олег Скрипка створив кілька версій "Щедрика", першу – 10 років тому.

Девід Ікен – успішний британський піаніст і композитор, 2013 року він опублікував свою фортепіанну версію "Щедрика", яка також здобула звання однієї з кращих! Цікавий факт, що Девід записав композицію на Гаваях.

Кеті Мелуа – популярна британська співачка. "Щедрик" вона виконала для британського каналу BBC в супроводі жіночого хору з грузинського міста Горі (Кеті народилася і виросла в Грузії).

Найсучасніше виконання «Щедрика» належить українській поп-співачці Тіні Кароль, яка випустила цілий цикл різдвяних пісень. Її неймовірна музична обробка в українській стилістиці гідна вважатися однією з кращих!

Світова композиція, яка народилася в Україні та стала одним з головних символів Різдва! Про найкраще тільки на REMS! Зі святами!