Зимовий REMS. Гаррі Поттер

Зима завжди нагадує чарівну казку. Подивіться у вікно, зоряне небо ніби відбивається на снігу. А можливо, то сотні чарівників змахнули чарівними палицями й наповнили світлом увесь світ? Здається, так і є, адже без магії жити сумно. Пам'ятаєте, як в дитинстві ми мріяли стати чарклунами та магами й чекали листа з Хогвартсу, в котрому написано: «You're a wizard, Harry». Але цього листа, на жаль, отримував тільки сам Гаррі Поттер. Минуло два десятиліття і ми все ж отримали того листа, про повернення Гаррі Поттера на екрани!

1 січня вийшов спецепізод «Гаррі Поттер 20 років по тому: повернення до Гоґвортсу». Попри те, що раніше опублікований синопсис присвятили всій кінофраншизі, а не лише «Філософському каменю». Ми вже подивилися спецвипуск і докладно розповімо про найцікавіше зі слів акторів, режисерів та продюсерів кіновсесвіту «Гаррі Поттера».

Структура спецвипуску

У спецепізоді знімальна команда розповіла про моменти з кожної стрічки, що найбільш запам'яталися. Виконавці ролей Гаррі, Рона та Герміони - Деніел Редкліфф, Руперт Грінт і Емма Уотсон - спільно ділилися історіями з вітальні Гріфіндора. По ходу випуску Редкліфф приходить до людей, що приклали руку до франшизи — до режисера Кріса Коламбуса, до акторів Роббі Колтрейна (Хагрід) та Хелени Бонем Картер (Беллатріса).

Крім них, у випуску також є історії від Тома Фелтона (Драко Малфой), Меттью Льюїса (Невілл Долгопупс), Еванни Лінч (Полумна Лавгуд), Джеймса та Олівера Фелпсів (близнюки Візлі) та інших акторів.

Кастинг

На початку випуску актори розповіли про те, як познайомилися із всесвітом «Гаррі Поттера». Так чи інакше, на момент зйомок вони вже читали хоча б одну книжку. Еммі Вотсон і її братові, наприклад, читали вголос - і щоразу вони просто не могли відірватися.

Загальний кастинг проходив досить незвично: безліч дітей ввели в простору залу і оголосили про невелику перерву, залишивши їх наодинці. Емма Вотсон відразу запитала про великий мікрофон прямо над ними, на що Том Фелтон їй із глузуванням відповів: «Це мікрофон, телепень». Він намагався удати, що набагато досвідченіший за інших і тримався зарозуміло — це саме те, що потрібно було продюсерам.

Рона та Герміону знайшли дуже швидко. У Руперта Грінта і Емми Вотсон виникла «хімія» з першого ж дубля, при цьому дівчинка була розумніша за всіх людей на знімальному майданчику. Принаймні так вважає Кріс Коламбус, режисер перших двох картин. Руперт ідеально підходив на роль рудого хлопчика з бідної сім'ї — у нього теж було цілих сім осіб у спорідненості. Та й сам він жив у Норі.

Найбільше проблем у продюсерів виникло з пошуком Гаррі Поттера. На проби приходило тисячі людей, проте ніхто з них по-справжньому не підходив. Одного вечора Коламбус дивився «Девіда Копперфілда» від BBC і побачив хлопчика, який ідеально підходив за типажем. Ним був Деніел Редкліфф.

Хелена Бонем та Деніел Редкліфф

Спогади про зйомки п'ятої частини стали для Хелен Бонем Картер (Беллатриси Лестрейндж) справжньою віддушиною. Вона одразу згадала, як попросила у Редкліффа автограф після свого фінального робочого дня. Деніел написав їй практично освідчення і зазначив, що хотів би народитися на 10 років раніше. Хелен дуже сподобалися ці слова. Вона навіть захотіла роздрукувати їх та повісити у себе в туалеті.

Дорога Х.Б.К. Я щасливий, що попрацював з тобою в парі та в запарі. Ти запарила зі своєю «потримай мою каву», але все одно тебе люблю. Я тебе дуже люблю та шкода, що не народився на 10 років раніше. Може, тоді мав би шанс. Люблю цілую. Дякую, що ти така кльова.

Найскладніша сцена для Емми Вотсон і Руперта Грінта

Найскладнішою сценою для Грінта та Вотсона стала, звичайно ж, сцена їх поцілунку. Акторів готували до неї протягом кількох тижнів, режисер навіть спілкувався на цю тему з обома акторами наодинці. Знімальна команда мала відчуття, ніби вони готуються до неймовірно важливого спортивного турніру. Ситуацію посилювало те, що на зйомку цього моменту збіглися, здається, всі члени Warner Bros. Однак у акторів все вийшло з першого дубля - Емма Вотсон взяла на себе цей божевільний порив пристрасті.

Один із найемоційніших моментів у «Дарах смерті» – безумовно, сцена, де Гаррі повідомляє друзям про те, що він має вирушити до Волан-де-Морта один. Друзі пропонують піти з ним, але герой відкидає цю пропозицію. Герміона стрибає в обійми Гаррі. У цей момент Вотсон прощалася не тільки з ним, але і з усією чарівною франшизою.

Прощання з чарівною франшизою

Актори розповіли про фінальний знімальний день. Вони знімали стрибок у чарівний камін. Після нього ти ніби опинявся в іншому світі - саме так сталося і з акторами. Вони опинилися у світі без зйомок Гаррі Поттера. Знімальна група не могла стримати емоцій, адже за дорослішанням один одного вони спостерігали останні 10 років.

У фіналі артисти подякували один одному та всім людям, причетним до франшизи. Навіть всупереч на те, що тріо бачиться не так часто, вони завжди будуть частиною життя один одного.

Якщо нам, як глядачам, було важко прощатись з улюбленою історією, акторам, працюючим на одному знімальному майданчику 10 років поспіль, ще важче було стримати сльози від розлучення. Зйомки історії про “Гаррі Поттера” зробили Дж. Роулінг щасливішою, допомогли тепер кращим друзям знайти один одного ще в дитинстві, та головне — змусили весь світ повірити в диво.