REMSADVICE from Belimenko Liliana Ivanivna

Любите поговорити — любите робити це красиво і правильно!
Саме цього від своїх студентів вимагає Ліляна Іванівна Белименко: викладач техніки мовлення для учасників телевізійних проектів та медійних особистостей, а також - сценарист, режисер, поетеса, композитор театралізованих заходів та дитячих мюзиклів.
Саме Ліляна Іванівна надасть вам поради, як навчитись розмовляти виразно!

Белименко Ліляна Іванівна:

- Я точно знаю, що багатьом із вас хочеться навчитися красиво говорити. І недарма. Адже мовлення – це візитна картка будь-якої людини. Ще давньогрецький філософ Сократ казав: «Заговори, щоб я тебе побачив». Почувши ЯК говорить людина, як звучить її голос, як вона формує свої думки – ми можемо зробити висновки про характер, виховання, культуру, духовний розвиток даної особи.

Трішки теорії.

Мовлення – це процес використання людиною мови для спілкування. Попри те, що люди спілкуються однією мовою, мовлення людини набуває певних особливостей. Це залежить від специфіки діяльності, оточуючого середовища та віку. Наприклад, мовлення однієї людини яскраве, образне, виразне, переконливе, а іншої – навпаки, малозрозуміле, сухе, бідне, обмежене. Кожній людині властивий свій особливий стиль мовлення. Це проявляється в інтонуванні, логічній виразності, артикуляції. Отже, кожен говорить по-своєму, хоча й користується спільною для всіх мовою.

Як же зробити так, щоб голос завжди звучав приємно, а інформація, яка лунає з ваших вуст була зрозумілою та цікавою? Дуже просто: займатися технікою мовлення та риторикою, вивчати навколишній світ, читати пізнавальну та корисну інформацію, спілкуватись з друзями та однодумцями. І не бійтеся говорити вголос. Адже мовлення – це як спорт. Для того, щоб досягти певних результатів – потрібні регулярні тренування. Починайте свій день з легкої фізичної розминки та дихальних вправ. Перед тим, як збираєтесь багато говорити, розігрійте свій мовленнєвий апарат за допомогою артикуляційної гімнастики. Не забудьте про вправи для резонаторів та дикційний тренінг (пам’ятаєте: «М-м-м-м….», «І-Е-А-О-У-И…», «БІ-БЕ-БА-БО-БУ-БИ….?», – це вони); проговоріть ваші улюблені скоромовки з різною інтонацією. Спробуйте кожного дня розповідати про якесь явище чи предмет протягом однієї хвилини. Записуйте ці промови на диктофон, потім слухайте, аналізуйте, виправляйте.

Отже, пам’ятайте: дихання, дикція, голос, орфоепія, інтонація та логічно викладена інформація – ваші вірні друзі у досягненні мети – красиво говорити. Дорогу подолає той, хто йде! Тож, приходьте на пари зі сценічного мовлення.

Поговоримо.

Автор: Дарина Чирва