БЕЗКОНТАКТНІ ІННОВАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ В EVENT-ІНДУСТРІЇ: ШОУ ДРОНІВ

Сучасний глядач – вибагливий та ставить перед режисером шоу-програм серйозну задачу: вразити та задовольнити поціновувача чимось новим, революційним, незвичним та яскравим. І у пошуку рішення фраза «все нове – це добре забуте старе» вже не актуальна. Саме тому, світ сценічних технологій не стоїть на місці та впроваджує інновації у буденність глядача. Таку дилему здатні вирішити лише REMS!

Сьогодні поговоримо з вами про «мурах», що разом здатні створити неймовірне дійство. До вашої уваги шоу дронів.

В умовах пандемії Covid-19 event-індустрія зіштовхнулася з проблемою обмеження контакту з глядачами та учасниками святкових подій. Враховуючи ризики зараження вірусом шляхом контакту «людина-людина» стає очевидним, що колаборації творчої фантазії та техніки у  сучасному  «паралізованому» світі стає неминучою. Саме синергія духовного та технічного породжує новий вид інноваційних засобів режисерської виразності, що втілюються за допомогою заліза та мікросхеми.

В умовах безконтактного спілкування популярним стає використання дронів/квадракоптерів. Саме технічні можливості та функціонал у поєднанні зі світлом та музикою створюють довершену візуальну картинку, яка в результаті за кількісним показником перетворюється у шоу дронів.

Одне з найперших шоу було організовано компанією Fjuze за підтримки військо-повітряних сил Нідерландів ще у 2015 році, в якому було представлено циркове шоу. Головними «артистами», як ви вже зрозуміли, були дрони.

Важливо зазначити, що використання квадрокоптерів у сценічному дійстві було й раніше: у 2014 році Cirque Du Soleil випустив ролик-виставу, в якому головні ролі виконувались дронами.

Завдяки спеціальному програмному забезпеченню керувати дронами значно простіше, не зважаючи на довгий процес програмування треку кожного окремого елемента шоу. Всі дрони керуються з пультових, а під час самих виступів синхронізуються з основним комп’ютером. Оскільки в процесі реалізації даного проєкту є момент програмування не є виключенням, наявність процесу створення та референсіювання матеріалу (тобто створення 3-д візуалізації фігур та траєкторії руху) для подачі необхідного технічного завдання програмісту.

Квадрокоптери, окрім стандартної побудови та спеціального радіомаяка, мають спеціальну Led-конструкцію, що й забезпечує світові сигнали, які є основою шоу. Завдяки цьому з’явилась можливість створювати танцювальні робофіковані колективи, що здатні утворювати фігури будь-якої форми. Так, наприклад, компанія Intel створила цілий ряд «шоу дронів». У 2020 році, створивши шоу «Мирне небо: рекорд-шоу дронів», присвячене 75-й річниці закінчення Другої світової війни, в якому 2198 дронів одночасно та синхронно злітали та формували різні тематичні фігури, вони поставили світовий рекорд.

Подібні шоу можна спостерігати великій кількості глядачів, не згуртовуючи їх при цьому на одному майданчику.

Робофікація сценічного та event просторів неминуча. Вони забезпечують безконтактність та яскравість, задіючи великий простір для реалізації творчого продукту, що в свою чергу впливає на масштабність. Вже відомі випадки, коли голограми та 2-D вимірні «артисти» змогли замінити справжніх, проте залишається відкритим питання: чи зможуть дрони замінити «живе» спілкування артистів з глядачем?

І як би там не було, студенти та випускники REMS вже напоготові в опановуванні нових технології сценічного простору. Адже REMS – це сучасний погляд у майбутнє!

Автор: Бойко Валерія Андріївна