REMSADVICE from КРИКУНЕНКО СЕРГІЙ ВІТАЛІЙОВИЧ

Ми продовжуємо ближче знайомитись з викладачами кафедри режисури естради і шоу. І головне, отримуємо від них круті поради! Наразі, режисеру дуже потрібно вміти розбиратись у відеомонтажі. Багато крутих проєктів, номерів робляться саме завдяки цим навичкам. Саме тому, поради для вас підготував куратор другого курсу Сергій Віталійович!

Сергію Віталійовичу, за час війни у вас вийшло декілька цікавих проєктів. Розкажіть нам про них, будь ласка.

• Під час війни ми займались з ще одним випускником нашої кафедри Колею Чобаном, створенням відеографіки для різних благодійних концертів, які відбувались у Польщі, Литві та Грузії. Також, на початку війни ми створили музичне відео для української співачки Олі Цибульської, сюжет якого будувався на подіях сьогодення. Нещодавно я закінчив роботу над графікою для концерту для наших захисників. Захід проводився на прифронтових територіях нашої країни. На цьому концерті виступали різні артисти, а ми, відповідно, повністю оформлювали до нього відеодизайн. Крім цього я займався створенням відеодизайну для наших українськи артистів та їх благодійних виступів за кордоном.

Які програми для монтажу відео ви можете нам порадити?

• Програми для монтажу пораджу: Adobe Premier Pro, Final Cut Pro та Da Vinchi.

Які є плюси і мінуси онлайн навчання саме для нашої спеціальності?

• Онлайн навчання — гарна можливість опанувати нові знання у більш технічних галузях нашої спеціальності та вивчити нові програми. Коли ми навчаємось в університеті у форматі офлайн, зазвичай ми займаємось творчістю наживо та опановуємо класичні, театральні методи режисури. Та коли формат навчання переходить в онлайн, то ми повинні приймати нові правила гри. І це є гарною можливістю, щоб опановувати нові програми, приділити увагу теоретичній складовій нашої освіти та вдосконалити свої навички у digital-мистецтві. Я впевнений, що надалі у сучасному житті це знадобиться, а можливо навіть і більше, ніж класичний репетиційний процес. Наприклад, я після випуску університету перші декілька років працював у івент-компанію, де займав посаду креативщика та контент-мейкера. Більшу частину свого часу я проводив у монтажці, ілюстраторі та фотошопі, де створював контент для різних заходів та івентів. На сьогоднішній день я розумію важливість опанування якогось творчого програмування ще в період студентства. Тому користуйтесь можливостями онлайн навчання та навчайтесь різним креативним програмам!

Звідки зараз брати мотивацію для подальшого творчого шляху?

• Те, що стосується мотивації. На сьогоднійшній день в нашій країні існує неймовірна кількість художників та ілюстраторів, які роблять дуже круті речі. Цікаво спостерігати за тим, що вони створюють у наш непростий час: комікси, арти, ілюстрації. Ці роботи дуже надихають на творчість та мистецтво. Я дуже рекомендую ходити на виставки та в музеї, особливо зараз і отримувати ту саму мотивацію, яка потрібна кожному митцю. Рекомендую до перегляду онлайн виставку "Навіть в темні часи є світло", де кожен зможе познайомитись з мистецтвом наших ілюстраторів про події сьогодення.

НАВІТЬ В ТЕМНІ ЧАСИ Є СВІТЛО

І чому би зараз не спробувати себе у мистецтві digital-ілюстратора?

Також я дуже рекомендую саме зараз почати вивчати англійську, бо без цього вже нікуди)

• Дорогі студенти, хочеться побажати вам себе вдосконалювати. Так, зараз не час для веселих концертів та феєричних шоу, проте це час для того, щоб розвивати себе в програмах, нових знаннях, пробувати щось зовсім неочікуване. Завжди можна спробувати себе не тільки у монтажу відео, а ще в ілюстрації, графічному дизайні, створювати гучні та креативні речі. Спробуйте свої сили у 3D-мистецтві. Таким чином ви зможете навчитись чомусь новому, вдосконалити себе та мати чудове портфоліо та круті навички на випуску з університету. Бажаю всім МИРУ, доброти та віри у щасливе майбутнє.

Дякуємо Сергію Віталійовичу за такі цікаві поради, сподіваємось, що багатьом вони стануть у пригоді в навчанні та пізнанні себе надалі.

Автор: Дарина Чирва

Якщо ти абітурієнт 2022 - реєструйся за посиланням в шапці профілю @rems_live