НА РОЗВІДКУ! ПРО ЩО МОВЧИТЬ СЦЕНА?

Чи замислювались ви колись, про що мовчить сцена? Які емоції переживає, коли дає поштовх людям до розкриття творчого потенціалу? Цікаво почути те, що відкликається в серці та відкриє душу? Тоді Кафедра режисури шоу, свят та перформансів запрошує вас на нову розвідку!

Любі читачі, у нас дуже незвичний випуск, який важливо прочитати кожному. Адже сьогодні до Вас, творчі люди, звернеться та, яка завжди мовчала. Та, яка зробила для нас всіх набагато більше, ніж ми могли собі уявляти. Та, яка привела до творчості та відкрила заново не одну особистість.
Схоже на загадку, справді? Але це зовсім не загадка, а всім відома істина. Сцена, фізична чи метафорична, стоїть на шляху Кожної творчої людини, яка відкриває себе в мистецтві. Не важливо, це: сцена театру, будинку культури, маленька сцена в якомусь ресторанчику, сцена в актовому залі школи чи сцена в аудиторії 238 або 230.

Неважливо, навіть якщо це - величезна сцена на Олімпійському. У кожної сцени роль однакова, просто в різних масштабах.

От що взагалі таке сцена? У Вікіпедії пише, що це спеціальний майданчик, підвищений над підлогою, землею, на якому відбуваються концерти, вистави тощо. Так, це правда, але хіба це все? Всього лиш майданчик підвищений над підлогою? Сцена - місце на якому кожен розкривається по-новомуСцена - початок творчості, перший поштовх. Уявімо, що перед вами у всій красі стоїть Сцена. Як бажаєте, так і уявляйте! І саме зараз, у Сцени є можливість висловитись та звернутись до вас.

Сцена:

- Знаєте, я найвідданіший глядач кожного, хто на мене ступає. Я відчуваю все: переживання, биття сердець, кожен рух. Це таке неймовірне відчуття, коли розумієш, що ще маленька дитина, яка розповідає віршик, співає пісню чи танцює танець, саме в цей момент розпочинає незворотній шлях до творчості. Насправді мало людей згадає перший вихід на сцену, свій маленький дебют. А я пам’ятаю! Глядач бачить гарну картинку, а я бачу тривалі виснажливі тренування. І знаю скільки докладено зусиль, щоб створити справжнє шоу. Всім відомий  вислів: «ти наче народився на сцені», от такого я не пам‘ятаю (сміється), звісно, всі розуміють, що це метафора, але справді студенти REMS стільки часу проводять тут, що я навіть не здивуюся, якщо колись побачу і це. Хоча бачила я вже багато. І багато раз закривала очі на ваші промахи, хиби, недоліки, адже я все готова пробачити, коли ви зі мною щирі.

Я сцена, я плацдарм для злету!

Митців, художників, артистів і поетів.

Люблю я шоу, вигуки "на біс".

Лишень прошу не смикайте куліс!

Лишень на авансцену не ступайте!

У виступах своїх на це зважайте.

І придбайте всі нове змінне взуття,

Не несіть на мене те сміття!

До шуму й гаму я давно вже звикла,

Дивуюсь, що акустика не зникла.

Мені комфортно в тому шумі й гамі.

Радію і сумую разом з вами!

Ви помиляйтесь та не відступайте.

Прошу! Мене одну не полишайте…

Творіть, дивуйте і вражайте,

смішіть мене, розчулюйте до сліз!

Та відійдіть нарешті від куліс!

Ось такми почули думки самої сцени. Я думаю, для нас всіх це справді важливо, адже чи можливо без сцени жити студентам REMS? Тому дбайливо ставтеся до нашого з вами важливого місця і творіть надалі, щось незвичайне, цікаве та індивідуальне. Розвідка закінчилась! З вами була кафедра режисури шоу, свят та перформансів. До нових зустрічей!

Автор: Галя Якубовська