ДИПЛОМНА РОБОТА АНАСТАСІЇ СПАРИНЯК “УКРАЇНО, КОЛЯДУЙ!”

Україно, колядуй!

Любі читачі, 15 січня місто Стебник поринуло в атмосферу коляди, вертепу, українських унікальних традицій та сімейного затишку, адже відбувся Різдвяний фестиваль «Україно, Колядуй». Атмосфера дійства зачаровувала та надихала, відкривала нові горизонти пізнання наших стародавніх звичаїв. До святкування різдвяного фестивалю долучились багато українців, з яких велику частину займала саме молодь. Що може бути приємніше, ніж розуміння, що сучасне покоління заглиблюється у культурну спадщину.

Головним режисером «Україно, Колядуй» стала наша студентка 4-го курсу Анастасія Спариняк. Дівчина, яка щиро закохана в українську мистецьку унікальність та розповсюджує любов до Батьківщини через творчість.

Кафедрі режисури шоу випала чудова можливість поспілкуватися з головним режисером та дізнатися  відповіді на безліч питань:

Привіт, Насте! Кафедрі REMS приємно, що ти погодилась на інтерв‘ю. Розкажи, будь ласка, нашим читачам трішки більше про Різдвяний фестиваль.

• Привіт, так звичайно)

Головна ідея фестивалю «Україно, Колядуй»  - це збереження та висвітлення українських традицій, того що у нас сіяли наші дідусі, бабусі, наші предки. Одним з основних моїх завдань було показати молодому поколінні як важливо знати хто ти й, що притаманно твоєму народові. У такий нелегкий для України час, попри все що відбувається зараз, ми повинні рухатись далі, та хто як не ми можемо зберігати культуру та звичаї нашої минувшини.

А чому саме такий вибір дипломної роботи ?

• Чому саме такий вибір? Я народилася на Заході України, і тут, як відомо найбільше збережено традиції та згадки про Різдво та коляду. Для мене коляда, це спогад про дитинство, про безтурботний час, в якому я почувалася щасливою дитиною. І коли прийшов момент, коли я почала роздумувати, яку саме дипломну роботу я хочу створити, моє рішення було однозначним – це Різдвяний фестиваль, у якому буде багато коляди, віншувань, вертепів, атмосфери затишку, тепла та любові.

Насправді це чудовий вибір, адже ця тема відкликається в твоєму серці, а це один з головних критеріїв вдалої дипломної роботи! А які труднощі виникали при підготовці? Можливо, були якісь факапні ситуації, які доводилося вирішувати?

• Звичайно не обійшлось без труднощів, а точніше нам вистачало різних форс-мажорів. Попри те, що виключали світло, ми працювали, намагалися розв'язувати всі питання з  електрикою, адже вона була дуже потрібна. Один з форс-мажорів, який трапився на фестивалі, це було те, що підвели учасники  та не з’явились на виступ. В такий момент головне було тримати себе в руках і керуватись здоровим глуздом, на щастя в мене був хороший ведучий, який зміг потримати час, щоб ми з командою знайшли вихід з ситуації.

Насте, а ти задоволена результатом?

• Однозначно я не можу сказати задоволена я чи ні,  адже після закінчення я була в певному шоці та більше мною керували емоції. Я думаю в кожного таке було, коли ти сидиш після завершення  і думаєш: «А чому я не зробила так чи інакше?». Для мене стало ключовим свідченням хорошого результату фідбек людей, які підходили дякували, що я вважаю основним плюсом, адже я дала відчути людям затишок та хоча б на хвильку забути ситуацію в нашій країні.

Чи плануєш робити надалі подібні проєкти та чим хочеш займатися після закінчення університету?

• Попри те, що зараз складно щось організовувати, мені подобається, що люди пропонують і хочуть нових проєктів, нових вражень і звичайно я підтримую це. Надіюсь на те, що скоро все мине і буде можливість організовувати більш масштабні проєкти!

І ми щиро віримо, що після закінчення війни наші студенти будуть створювати великі проєкти, які зачарують глядача! На останок дай, будь ласка, пораду нашому 3-му курсу, яких тільки чекають дипломні роботи.

• Ризикуйте та творіть.Не бійтесь помилятись,  адже це навпаки подарує вам стимули йти вперед і робити краще. Слухайте себе та своє серце, воно однозначне вас не підведе!

Кафедра режисури шоу пишається студентами, які у своїй творчості прагнуть розкрити унікальність українського мистецтва. Ми дякуємо Анастасії Спариняк за чудове інтерв‘ю та роботу.

Та на закінчення хочемо процитувати В. Сосюру: «Любіть Україну у сні й наяву, вишневу свою Україну, красу її вічно живу і нову і мову її солов'їну.» До зустрічі, любі читачі, слідкуйте за новинками нашого сайту та чекайте безліч цікавих статтей!

Автор: Галя Якубовська

Адреса: Київ, вул. Коновальця, 36 (каб.301)