РЕМС- ЦЕ "СПАЛАХ"!!!

Наш Факультет режисури естради – це в першу чергу про культуру, а саме українську культуру. І музика, і танці, і художнє мистецтво, і кліпи, і поп-музика, і фольк – все про нас.

Зараз саме українська культура розвивається з неймовірною швидкістю і набирає обертів! І ми маємо на меті висвітлювати круті і актуальні події і розповідати про досягнення нашої країни в культурній сфері. Тож, сьогодні ми розповімо про один неймовірний і захоплюючий український серіал...

Онлайн-медіа “Слух” презентувало документальний серіал про нову українську культуру “Спалах”.

Це документальний серіал про нову українську культуру та її сучасних героїв і героїнь. Серіал складається з 10 серій, кожна з яких розкриває важливу тему: від феномену української поп-музики та кліпмейкінгу до кіно, комедії, стрит-арту та локальних брендів одягу.

Перша серія — це історія про новий український фольк. Він пройшов довгий шлях на велику сцену. Сотні років фольк існував у селах, де пісні, знання про народний вокал і виготовлення народних інструментів передавалися з покоління в покоління.

Серія розповідає про легендарний фестиваль “Червона рута”, і фестиваль “Країна мрій”, Революцію Гідності, що назавжди змінили ставлення до українського фольку, який став основою сучасної української музики. І сьогодні є модним, актуальним і дуже гарно доповнює українську музику!

У зйомках першої серії взяли участь DakhaBrakha, Олег Скрипка, ONUKA, Аліна Паш, Марина Круть, гурт "KAZKA", гурт "YUKO" майстер народних інструментів Михайло Тафійчук, дослідники Віталій Бардецький та Сергій Постольников.

Кожна наступна серія виходитиме на YouTube. І впевнено можна сказати вже зараз, що кожна з них буде не менш пізнавальною і цікавою для кожного з нас!

Творці серіалу наголошують, що українці не звикли помічати українських творців або їхні роботи, поки їх не визнає світова індустрія. Але популярність за кордоном не є знаком якості чи культурної ваги. Тому документальний серіал має на меті створити єдину історію про самодостатню та стильну українську культуру.

“Ми помітили, що в українській музиці кожні 4–5 років відбуваються спалахи – з’являються нові імена та віяння, старі відходять на другий план. Пізніше ми почали досліджувати і знаходити схожі спалахи в інших сферах культури. Ось про них ми і розповімо в тому числі. Такі спалахи завжди виникають під час і після криз. Коли сьогоднішня криза закінчиться, можемо очікувати новий культурний “спалах”. А ми цим документальним серіалом підготуємо для нього ґрунт», — Максим Сердюк, головний редактор медіа “Слух”, продюсер і співавтор серіалу.

Робота над серіалом тривала протягом майже всього 2020 року за підтримки агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Для документального серіалу відзняли понад 100 інтерв’ю, а його героями та героїнями стали MONATIK, Юрій Бардаш, Майкл Щур, ONUKA, DakhaBrakha, Влад Яма, Євген Клопотенко, Антоніо Лукіч, Олексій Потапенко, Андрій Данилко, Гео Лерос, Алан Бадоєв, Vivienne Mort, ресторатори Дмитро Борисов, Міша Кацурін, засновники CLOSER, Veselka, Культура Звука, Планета кіно, Ukrainian Fashion Week, KSENIA SCHNAIDER та багато інших представників української культури.

Надихає, чи не так?.. Впевнені ви вже біжите дивитися неймовірний "Спалах"! Адже це не тільки про фольк чи просто про артистів. Це про Україну, про її культуру, про її шлях та історію. Саме тому, це і про кожного з нас, про РЕМС, що є невід'ємною частиною української культури! Тож, творімо разом з РЕМС неймовірну історію української культури, якою буде пишатися уся країна!