Напиши лист собі в майбутнє...

Студентські роки – це найяскравіші часи, але насамперед, вирішальні в житті кожної людини. Саме в цей період ми обираємо шлях, яким будемо крокувати в подальшому. Це вік, в якому ми стаємо дорослими, свідомо розуміючи дії, наслідки та чого ми хочемо насправді. Це етап, коли ми ставимо собі певні цілі на майбутнє та починаємо свій шлях по сходинках, назустріч мрії.

Але як нічого не загубити на цьому довжелезному шляху тривалістю в життя? Як зрозуміти чи дійшов ти до своєї мети, або чи рухаєшся в потрібному напрямку?

Психологічні дослідження показали, що діючою є методика «Написання листа собі в майбутнє».

Навіщо його писати?

По-перше, ми складаємо у певну логічну послідовність свої бажання, щоб конкретніше розуміти чого прагнемо. В майбутньому буде приємно читати та розуміти, якою людиною ти став та чого досяг.

По-друге, це теплі спогади, це ностальгія, емоції, які ми проживали в певний вирішальний для нашого життя період. Назавжди в пам’яті вони точно не залишаться, а ось лист зможе передати та нагадати нам про те, що відбувалося раніше.

Також, дуже великою помилкою є страх та думки «Хто знає, навіщо загадувати. Потрібно ще дожити до завтра, а не думати про дурниці. Мені це точно не світить ». Ніколи не можна триматися такої позиції, бо своїми думками ми обмежуємо самі себе, ми ставимо хрест на нашому успішному майбутньому. Мріяти треба відкрито, наповну та не боятися ставити собі найсміливіші цілі.

Раніше ми соромилися підійти до людини та просто мріяли про спілкування з нею, а сьогодні ви близькі друзі, які щовечора розмовляють про все, що сталося за день. Раніше думки про екзамени для вступу на омріяну спеціальність лякали та відштовхували, а сьогодні ти гордо одягаєш худі з надписом: «Режисер естради». Написати листа самому собі - без перебільшення, найважливіше завдання, яке можна зробити прямо зараз. Сьогодні голова наповнена цінною інформацією, непідробним досвідом, щирими емоціями та станом. Все це не можна упустити, тому беремо ситуацію гарячою і складаємо послання собі в майбутнє.

Як саме нам допоможе такий лист?

-Спроба проаналізувати свої пріоритети. Розподіл пріоритетів допомагає зосередитися на більш важливих моментах для формування майбутнього. Є ідея вивчати іноземну мову? Супер, тобі може знадобитися це для реалізації своїх ідей та досягнення на світовій арені. Потрібно приділяти увагу першорядним цілям для успіху в майбутньому.

-Лист собі - це в першу чергу, подяка. Від слів подяки собі, обставинам, рідним, просто йдуть мурашки по тілу. Не залишайте без уваги ті почуття, що зараз вас направляють діяти. Це такий дар йти через все з вдячністю і вселяти в себе надію!

-«Фотографування» себе в особистій біографії.

Пам’ятати свої почуття, думки, переживання, обставини – все це дуже важливо, щоб зробити аналіз себе «Яким я був, та яким став», так нам яскраво видно результат виконаної роботи. Та й приємно розуміти, що з кожним кроком ти ставав кращим, досвідченішим, розумнішим.

-Побачити проблеми. Не всі розуміють справжню цінність досвіду, помилок, невдалих кроків, насправді це є викликом для самого себе, та саме таким чином формується наша особистість.
Сьогодні ми приймаємо цей виклик, а завтра він дозволяє нам впоратися з великими труднощами на шляху до успіху.

Як написати листа собі в майбутнє?

Листи в майбутнє - це не сухий звіт про те, що «я сьогодні їв, слухав і казав, а ще я знайшов гроші». Їх потрібно вміти складати, немов твір, який в майбутньому стане бестселером. Цей момент повинен бути урочистий, тому атмосфера не повинна напружувати або обмежувати твою творчість. Що ж потрібно зробити для складання послання своєму «наступникові» від себе в якості «предка». Послідовність така:

Формат листа. Яким чином нам хочеться його написати, ручкою, олівцем, фломастером чи взагалі в електронному варіанті, яким коліром та з якими картинками чи фотографіями?

Для електронного листа радимо скористатися цим посиланням. Тут треба залишити свою поштову адресу, вказати коли саме повинен прийти лист, та й отримати його в бажану дату.

Важливим є проміжок часу, на який розраховуєш, щоб досягти певних цілей. Лист самому собі логічніше відкривати тоді, коли ти про нього начисто забув і не пам'ятаєш жодного написаного слова. Тим і приємніше, читати це, як відкриття «давно забутих скарбів». Найкращий термін для ностальгії - п'ять років і більше.

Створити список того, що бажаєш отримати, що цьому сприяло, які думки чи переживання тобою володіли та що надихало?

Дуже важливо залишатися чесним самим із собою, та бути відповідальним за свої слова.

Зараз ти можеш бути оточений багатьма людьми, які на тебе впливають або ти занурений в роботу над новим проектом.  Важливо відобразити якомога більше, про що хочеться поділитися.

-Не треба ставити собі «жорсткі» умови.

Помилково в листі вказувати: «Якщо ти не досяг цього, то ти жив даремно. Якщо ти зараз не цей, то навіщо тоді ти йшов стільки часу? ». Все досягається після певного досвіду і, якщо потрібно, воно обов'язково трапиться. Не потрібно дорікати собі контролем.

Приємна мотивація, та й годі!

-Дати собі щирі пораді.

Сказати собі про те, що не варто робити, якщо «виникне така ситуація або ти про це подумаєш». Сказати «а ось пам'ятаєш було так, тому не розкисати, тримай хвіст пістолетом». Поради від чистого серця - це як клятва вірності та ковток свіжого повітря.

Твої перші, але дуже важливі, кроки починаються з університету. На нашому факультеті естради та масових свят ти зможеш отримати дуже важливий досвід від кращих викладачів країни, мати змогу практикуватися на топових сценах України та крок за кроком впевнено рухатися назустріч мрії! РЕМС чекає на тебе!

Тож, пиши лист та скоріше вирушай в подорож до омріяних висот. Пам’ятай, все залежить тільки від тебе!