ЗНО-2021: процедура проведення

Хей, абітурієнти Факультету режисури естради! Сподіваємося ваша підготовка до вступу проходить легко і спокійно:) Не за горами пробне ЗНО, а отже саме час перевірити наскільки ви знаєте процедуру проведення екзамену!

Це допоможе вам уникнути помилок у день тестування і просто почуватися більш спокійно. Тож REMS пропонує вам згадати декілька важливих фактів, аби в вас не виникло ніяких негараздів під час складання ЗНО! Поїхали!

Якщо ви запізнилися на ЗНО, то вас не пустять до пункту проведення тестування. Іншого варіанту не існує. Вам не дозволять скласти тест, якщо затримаєтесь навіть менше, ніж на 10 хвилин. У такому разі навіть перескладання тесту на додатковій сесії неможливе, на жаль. Будь-яке запізнення унеможливить проходження тесту, тому рекомендується заздалегідь відвідати пункт тестування та перевірити маршрути доїзду до нього. Пам’ятайте: допуск до пункту тестування розпочинається за 45 хвилин та припиняється за 10 хвилин до початку ЗНО. Тож, якщо у вас проблеми з пунктуальністю, докладіть максимум зусиль, аби прийти вчасно або навіть заздалегідь, адже це важливо:)

Для допуску до пункту тестування всім учасникам ЗНО потрібно пред'явити три документи:

• оригінал документа, який підтверджує вашу особу (це може бути паспорт або свідоцтво про народження, зважаючи на те, за яким документом відбувалася реєстрація);
  • оригінал сертифіката ЗНО (його мають надіслати в листі разом із підтвердженням вашої реєстрації на ЗНО; на цьому документі є ваше фото та перелік предметів зовнішнього незалежного оцінювання, на які ви зареєструвалися);
  • запрошення-перепустку на тест, яке потрібно заздалегідь роздрукувати зі своєї інформаційної сторінки.

Із собою потрібно мати засоби індивідуального захисту – респіратор чи захисну маску (1–2 шт.), можна виготовлені самостійно. Вам, як й іншим учасникам ЗНО, обов’язково слід надягнути захисну маску так, щоб були покриті ніс і рот, інакше вас не буде допущено. Перед входом до пункту тестування медичний працівник виміряє вам температуру тіла та перевірить наявність ознак респіраторних захворювань.

Вам, учасникам ЗНО, дозволено мати із собою лише прозору пляшку з питною водою. Краще, щоб ця вода була негазованою: газована вода під час відкриття пляшки може розлитися й пошкодити бланки відповідей і зошити із завданнями сертифікаційної роботи. На жаль, і шоколадку з собою не можна, проте ніхто не забороняє з’їсти щось смачненьке перед ЗНО:)

Речі, не передбачені процедурою зовнішнього оцінювання (верхній одяг, парасольки, сумки, книжки, калькулятори, вимкнені мобільні телефони, друковані або рукописні матеріали, в принципі усе, окрім ручки, води і документів), ви залишаєте у спеціально відведеному місці, на яке зобов'язаний вказати інструктор, в аудиторії, де відбуватиметься тестування.

Тестовий зошит – це зошит із завданнями сертифікаційної роботи. Зошит із власними записами ви маєте право отримати протягом 30 хвилин після завершення тестування. А вже відповіді на запитання тесту мають бути записані в окремий бланк відповідей, який ви залишаєте у пункті проходження тесту. Тож слідкуйте за часом, щоб до завершення тестування встигнути перенести їх із зошита до бланка відповідей.

Брати з собою папір для чернеток не потрібно. Як чернетку можна використовувати зошит із завданнями сертифікаційної роботи. Дозволено робити помітки на вільних місцях зошита, писати на берегах, підкреслювати в ньому найважливіше тощо. ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! До бланка відповідей потрібно вносити лише правильні відповіді. У ньому не можна креслити та підчищати, зовсім.

Правильну відповідь рекомендовано позначати хрестиком. Якщо ви позначили відповідь до якогось із завдань в бланку відповідей неправильно, то можете виправити її, замалювавши попередню позначку та поставивши нову, як показано на зразках:

Ручка, якою потрібно писати відповіді, має бути лише чорного кольору, оскільки комп’ютер зчитує бланки відповідей, заповнені тільки цим кольором. Про всяк випадок візьміть із собою 2–3 ручки.

Під час написання ЗНО ви маєте право з дозволу старшого інструктора вийти з аудиторії до закінчення роботи над завданнями сертифікаційної роботи. Якщо учаснику ЗНО потрібно вийти, то він повинен залишити зошит із завданнями та бланк відповідей на робочому столі. Одночасний вихід кількох учасників зовнішнього оцінювання з однієї аудиторії до завершення ними виконання сертифікаційних робіт заборонено.

Якщо у вас виникли певні проблеми, то апеляційну заяву щодо порушення процедури потрібно подати через уповноважену особу Українського центру оцінювання якості освіти безпосередньо в пункті тестування до виходу з нього, після вже неможливо буде це зробити.

Після складання тесту ЗНО на інформаційній сторінці учасника одночасно з результатами розміщують картку результатів та електронні копії бланків відповідей, ви зможете ознайомитись зі своїми відповідями.

Результати тестування за шкалою 100–200 балів з усіх предметів зазначають в інформаційній картці учасника ЗНО. Вона є додатком до сертифіката ЗНО та разом із ним подається до приймальної комісії закладу освіти під час вступної кампанії. Інформаційну картку не надсилають учасникам тестування, її потрібно роздрукувати самостійно з інформаційної сторінки.

Отже, спокійно готуйтеся, вірте в себе й отримуйте найкращі результати! Сподіваємося, тепер ви знаєте трішки більше інформації та вже менше хвилюєтесь перед ЗНО:) Пам’ятайте, REMS вірить у вас і шалено чекає на зустріч!!!