Великдень у різних країнах світу!

Великдень – одне з головних і улюблених свят християн всього світу: перемога життя над смертю, світла над темрявою. У кожній країні існують свої традиції святкування цього дня. Тож, давай разом з факультетом режисури естради пізнаємо традиції світу!

Болгарія. Великодні традиції в Болгарії не так вже й відрізняються від українських. На Великдень навколо великого пасхального хліба викладають фарбовані яйця. Як і ми, болгари стукають пасхальними яйцями до тих пір, поки на одному з них не з'явиться тріщина, і бажають при цьому один одному удачі. Найщасливішим вважається той, у кого довше за інших пасхальне яйце залишиться цілим.

Польща. Тут Великдень святкують два дні. За столом збираються всі покоління сім'ї. Святкова трапеза починається з молитви. Сніданок складається з Освяченого Великодня, яєць, хрону, м'яса і ковбаси. Наступний за Великодньою неділею – мокрий понеділок. Поляки щедро поливають один одного водою, але ніхто не ображається, всі залишаються задоволеними, якщо на них потрапила священна волога. Вважається, що вода приносить здоров'я, удачу і прибуток в господарстві.

Англія. В Англії Великдень вважається більш важливим святом, ніж Різдво. Перед Великоднем всі школи в країні закриваються на два тижні. Пасхальна служба закінчується опівночі. Після цього всі вітають один одного із закінченням Великого посту і початком нового життя. Церкви прикрашають гілками дерев з нарцисами та оздобленими яйцями. Після Великодньої служби заведено проводити час в колі сім'ї, їсти паску і пригощати один одного шоколадними яйцями.

Німеччина. Крім розмальованих великодніх яєць, у німців є інші символи свята. Наприклад, пасхальний кролик, який, як вважається, приносить дітям фарбовані яйця. Саме Німеччина вважається батьківщиною пасхального кролика. Є ще один символ – пасхальне дерево, прикрашене яйцями. А ще в Німеччині досі існує старовинний звичай – традиційна Великодня кінна хода.

Італія. Великдень для італійців, скоріше, гастрономічне свято. У цей день влаштовуються великодні сніданки, де їдять розфарбовані яйця, сирну паску і неаполітанський пиріг. Також на Великдень в Італії готують смаженого молодого баранчика або козеня. Не обходиться свято і без традиційної меси на головній площі Ватикану, яку проводить сам Папа Римський.

Франція. Вже за місяць до Великодня у всіх магазинах Франції починаються продажі шоколадних яєць, курочок, півнів і кроликів. У день Великодня, рано-вранці, батьки ховають шоколадні яйця в саду, а діти, прокинувшись, знаходять їх під кущами, у квітах та траві. Вони складають знайдені солодощі в кошик і ласують ними за сніданком. Свої будинки до Великодня французи прикрашають стрічками, гірляндами й дзвіночками.

Іспанія. Святкування Великодня в Іспанії починається з ранкової служби і закінчується святковою вечерею з фарбованими яйцями і пирогом. Весь тиждень до Великодня в Іспанії проходить Семана Санта (наш Страсний тиждень). У цей час багато закладів закриті. Вулицями проходять процесії, учасники яких одягаються в незвичайний одяг.

США. У Штатах святкують Великдень по-різному, оскільки це багатонаціональна країна. У багатьох містах проходять великодні вуличні ходи. Існує традиція, коли діти приходять до Білого дому з кошиками розфарбованих яєць і беруть участь у змаганні – хто далі прокотить яйце вниз по галявині. Традиційний великодній стіл в американців такий: шинка, картопля, фруктовий салат і овочі. Символом Великодня в Америці вважається Лілія.

Австралія. Великдень тут відзначають на природі. Вважається, що в це свято повітря стає чистим, а вода в джерелах набуває властивості, подібної до святої води. Головним святковим блюдом в Австралії на Великдень є смажена баранина або курятина, а на солодке – торт-безе, прикрашений фруктами. Як і німці, австралійці заготовляють до Великодня шоколадні яйця. Найпопулярніші яйця там у вигляді Великоднього кролика і білбі, рідкісної австралійської тварини. Крім того, на Великдень щорічно проводять фестивалі повітряних куль.

Впевненні, що ви дізнались багато нового та почерпнули для себе цікаві традиції інших країн. Але головне при цьому – не забувати про свою країну та рідні традиції. Зі світлим святом!