50 відтінків емоцій - СЕСІЯ?!

Якщо з’являються перші ознаки недосипання, одне лише слово «іспит» викликає тремтіння, а пошук конспектів за весь навчальний семестр нагадує марафон. Настала найпрекрасніша студентська пора – сесія! Факультет режисури естради та масових свят радо допоможе почуватись краще перед іспитами, під час іспитів та після їх завершення.

Позитивне налаштування. Від твого ставлення до сесії залежить її успішність. Відкинь негативні думки – це заважає підготовці. Концентруйся на вивченні матеріалу, а не на моторошних розповідях про перездачі.

Грамотно розподіли час. Склади власний графік, розстав пріоритети. Виділи більше часу на складні запитання, в останній день переглянь усі. Не зупиняйся на одному дуже ґрунтовно, спочатку слід отримати загальне розуміння щодо кожного запитання. Якщо залишається час – пройдися по усім більш детально. Чіткий графік дозволить уникнути прокрастинації. А ще забудь про підготовку вночі: втома та знижена активність роботи мозку – якість запам’ятовування у такий час дуже низька.

За день до іспиту:

Хороший сон. Забудь про безсонні ночі й повторення матеріалу до ранку. Під час сну мозок також обробляє інформацію. Корисно повторити білет перед тим, як лягаєш спати. Після сну протягом 7-8 годин активність і продуктивність головного мозку зростає.

Дихальна гімнастика. Психологи стверджують, що навіть 3 глибокі вдихи і видихи здатні зменшити хвилювання.

Відмовся від заспокійливих препаратів, вони здатні гальмувати нервову систему. Реакція уповільнюється, мозок затуманюється і думати стане значно складніше.

«Сесійний» режим харчування. Ні, це не булка з кефіром, як багато хто звик. З’їдай більше продуктів, що містять білок. Каші активізують мозкову діяльність. Перекус повинен містити сухофрукти та горіхи – природні енергетики. Не забувай про фрукти та овочі, під час сесії їх повинно бути особливо багато в твоєму раціоні. Ну і шматочок шоколаду – відмінний антидепресант перед іспитом!

Пий воду. Вчені з Університету Східного Лондона дослідили, що вода здатна впливати на успішність під час виконання завдань. Ті студенти, які втамовували спрагу звичайною водою, склали їх на 10% успішніше, ніж кавомани та любителі газованих напоїв. Вода покращує мозкову діяльність, стимулюючи зв’язки між клітинами. Відповідно, інформаційні потоки стають ефективнішими, а оцінки кращими!

Під час іспиту:

Оціни завдання і сформулюй в голові план дій. Подумай про завдання, які ти знаєш, розпочни з найлегшого. Поступово переходь до складніших запитань.

Не мовчи. Якщо іспит усний, завжди слід говорити хоча б про те, що дотичне до питань білету. Ніщо так не дратує викладача, як мовчазний студент під час відповіді. Згадай, що ти вивчив, і постарайся прив’язати це до тематики. Так викладач оцінить хоча б мінімальні старання.

Читай завдання уважно і до кінця. Навіть неуважність, пов’язана зі стресовою ситуацію, може завадити отриманню бажаної оцінки. Не прочитавши уважно, можна зробити помилку навіть у найлегших тестах.

Стеж за часом. Не поспішай, часові обмеження не повинні вплинути на якість виконання екзаменаційних завдань. Оціни питання білету, їх кількість. Правильно розподіли час. Обов’язково залиш декілька хвилин в резерві для перевірки роботи.

Пропускай незрозумілі завдання. Дуже часто можна витратити багато часу на роздуми над одним із багатьох запитань. Повернися пізніше, коли виконаєш усі інші.

Як запам’ятати більше інформації?

Натренована пам’ять – запорука успішної сесії. Психологи з Великобританії зазначають, що секрет успішного складання іспитів пов’язаний з усвідомленням структури людської пам’яті. Щоб краще запам’ятати інформацію потрібно:

Віднайти найбільш ефективний для тебе спосіб сприйняття матеріалу (зоровий, слуховий, моторний). Візуалізуй дані, малюй схеми, переглядай зображення. Це сприятиме тривалому їх збереженню в пам’яті. Якщо розвинена моторна пам’ять – добре записувати відповіді на запитання, конспектувати матеріал.

Забудь про зубріння. Уся визубрена інформація належить до оперативного виду пам’яті, тобто при досягненні певної кінцевої мети (складанні іспиту), проміжні результати будуть втрачені. У результаті близько 80% усього визубреного матеріалу зникне з пам’яті. Іспит пройде заради оцінки, а не знань.

Повторюй. Одразу після запам’ятовування забувається 40% даних, наступного дня – 34%, через тиждень – 21%. Тож якщо будеш регулярно повторювати матеріал – ефективність зросте в рази. Пригадуй інформацію систематично. Перший раз – одразу після запам’ятовування, другий – через годину, третій – наступного дня, четвертий – через тиждень або за день до іспиту.

Працюй з матеріалом свідомо, а не механічно. Якщо ти перечитаєш 10 сторінок тексту не вдумуючись – це не дасть жодного позитивного результату. Навіть, якщо прочитано весь матеріал.

Конспектуй. Краще запам’ятовується структурована і виділена інформація.

Форс-мажор (для тих, хто не відвідував пари)

Попроси конспекти. Знайди людину, яка ходила на усі пари. Нотатки відмінника – це наче «витяжка» з книжки – послідовно викладена інформація, більше того, коротко про головне. Тож все необхідне почерпни звідти.

Шукай одногрупників, які вже готові до іспиту. Попроси їх розповісти тезисно про тематику іспиту чи переказати твори, які ти не прочитав. Це особливо ефективно, якщо ти аудіал (сприймаєш інформацію на слух).

Пиши вдумливо. Часом нерозуміння того, що пишеш, може призвести до написання безглуздих речень, які обурюють викладачів. Спробуй висловлюватися просто, щоб не наговорити дурниць.

І найголовніше! Щоб успішно здати іспит подивись ремсовочку від викладачів нашого факультету!

Сесія – не такий вже страшний період у житті кожного студента, як може здатися на перший погляд. Якщо працювати систематично, правильно організовувати свій час і тренувати пам’ять – іспити пройдуть легко. Успіхів!

Автор: Анастасія Ткаченко