Міжнародний Каннський кінофестиваль!

Літо не тільки час розваг та відпочинку, в професії режисера важливо активно слідкувати за актуальними подіями, тож разом з REMS будемо знайомитись з Каннським кінофестивалем! Міжнародний Каннський кінофестиваль - по праву вважається найавторитетнішим і престижним світовим кінооглядом картин. Проводиться щорічно на французькому Лазурному узбережжі. Своїм створенням Каннський фестиваль зобов'язаний Лені Ріфеншталь і Вітторіо Муссоліні (переможці Венеціанського фестивалю 1938 г.), у яких в ці роки виникла ідея організувати у Франції свій незалежний кіноогляд. Друга світова війна перешкодила швидкому здійсненню їх плану. Вперше Каннський фестиваль проводився тільки в 1946 році. Перші роки фестиваль проходив восени і лише через 5 років, почав проходити навесні - в травні.

Всі роки свого існування Каннський фестиваль залишається вірним своїй основоположною місії - відкривати і представляти фільми, що сприяють еволюції кіномистецтва і розвитку світової кіноіндустрії. В останні роки програма Каннського кінофестивалю була розширена і доповнена новими проектами. Так в 1998 році була заснована програма «Сінефондасьон» (Cinéfondation), метою якої - підтримка кіновиробництва в різних країнах і підготовка нового покоління кінематографістів. Щорічно Каннський фестиваль збирає сотні видатних режисерів, акторів, продюсерів, професіоналів кіномистецтва, щоб вони могли представити свої нові роботи і піднятися по знаменитій червоній доріжці «Палацу фестивалів та конгресів» на набережній Круазет.

НОМІНАЦІЇ

Основна конкурсна програма Повний метр

"Золота пальмова гілка"
"Гран Прі"
Приз за кращу режисуру
Приз за кращий сценарій
Приз за кращу жіночу роль
Приз за кращу чоловічу роль
приз журі Короткий метр

"Золота пальмова гілка" за кращий короткометражний фільм Особливий погляд
Спеціальну згадку в програмі "Особливий погляд"
Приз за кращу жіночу роль в програмі "Особливий погляд"
Спеціальний приз журі "Особливий погляд"
Приз "Особливий погляд" Cinefondation

Перша премія, друга і третя премії.

74-й Каннський кінофестиваль добіг кінця! Головний приз - «Золоту пальмову гілку» - дістався фільму француженки Джулії Дюкорно «Титан». Про його перемозі завчасно оголосив глава журі Спайк Лі: режисер неправильно зрозумів прохання ведучої і замість номінації відразу назвав кращу картину. Гран-прі Канського кінофестивалю розділили між «Героєм» Асгар Фархаді і «Купе # 6» Юхо Куосманен. Решта підсумки кіноогляду:

Кращий режисер - Леон Каракс («Аннетт»)
Краща чоловіча роль - Калеб Лендрі («Нітра»)
Краща жіноча роль - Ренате Реінсве («Найгірший людина в світі»)
Приз журі - «Коліно Ахеда» (Навад Лапід) і «Пам'ять» (Апічатпонг Вірасетакул)
Кращий сценарій - «Сядь за кермо моєї машини» (Рюсуке Хамагуті)
Золота камера за кращий дебютний фільм - «Мурена» (Антоанета Кусіяновіч). Якщо хочеш бути в центрі всіх подій, тоді до зустрічі на REMS!

Автор: Анастасія Ткаченко