Виробництво ідей!

Факультету Режисури естради як нікому відомо, що процес розблокування своєї творчості у кожного відрізняється. Для когось мова йде про те, щоб не спати вночі з великою кількістю кофеїну під рукою, тоді як інші, можливо, вважають за краще підійматися разом із птахами та формувати уявлення про світове панування під час пробіжки з 5 ранку.

Але є одна тактика, яка, на думку вчених, може працювати на всіх нас, і це змінить спосіб вашого виконання творчих завдань. Згідно з новим дослідженням від Університету штату Техас в Остіні й Університету штату Іллінойс в Чикаго, то краще спочатку в великій кількості згенерувати безліч ідей, незалежно від того, наскільки добрими чи поганими вони є, а потім відійти до того, що автори дослідження описують як "інкубаційний період", перш ніж пізніше повернутися до проєкту.
До цього висновку дослідники провели два експерименти.

У першому вони попросили 104 учасники розгадувати ребуси-головоломки (загадки, що поєднують слова та зображення) протягом 20 хвилин. Деяким пропонувались платні заохочення залежно від того, скільки хороших ідей для головоломок вони придумали на основі стандартного набору авторів. Іншим пропонували фіксовану заробітну плату в розмірі 25 доларів незалежно від якості та кількості головоломок. Решті учасників взагалі не запропонували жодного стимулу. Спочатку авторам, здавалося, не потрібно стимулювали творчі здібності, зазначають автори. Лише після того, як учасники зробили 10-денну перерву у проєкті та повернулися, дослідники помітили, що тими, хто отримував зарплату, пропонувалося стільки ідей, скільки вони могли мати “виразну творчу перевагу”.

"Творчість не миттєва, але якщо стимули стимулюють достатньо ідей, то насіння для роздумів, творчість врешті-решт з'являється", - сказав співавтор Стівен

Кахельмайєр, керівник відділу бухгалтерії Рендала Б. Макдональда в Школі бізнесу Маккомбс в Остіні Кахельмаєр та його команда провели друге дослідження, щоб побачити, як довго інкубаційний період потрібен людям, щоб скористатися підвищенням їх творчості.

Вони виявили, що прогулянка всього протягом 20 хвилин зробила магію.

"Вам потрібно відпочити, зробити перерву та відірватися, навіть якщо ця перерва становить лише 20 хвилин", - сказав Кахельмайер.

“Рецепт творчості - спробувати розслабитися, бо інакше цього не станеться. Відпочиньте і тоді народяться круті ідеї".

Автор: Аліна Гончар

Фотомейкер: Анна Лелюшкіна