Новини

Будь завжди в курсі останніх новин Факультету режисури естради!

Співуча квітка!

             Її голосом захоплювався весь американський шоу-бізнес. Із нею працювали Майкл Джексон, Вітні Г'юстон та інші світові зірки. Та в Україні її почули здебільшого після смерті. Дві україномовні платівки, які вона випустила за свій кошт, досі популярні.

         Квітослава-Орися Цісик – американська співачка українського походження, популярна виконавиця рекламних джинґлів у США, оперна і блюзова співачка, виконавиця українських народних і популярних пісень.

 

         Народилася Цісик у Нью-Йорку. Її батьки емігрували із Західної України після Другої світової війни. Родина була знаною інтелігенцією у місті. Батько Володимир Цісик походив з-під Коломиї, мав музичну освіту і до війни був головним концертмейстером Львівської опери. А мама Іванна Лев належала до роду відомих львівських архітекторів: Квітка доводилася правнучкою Василеві Нагірному, будівничому понад 200 храмів Галичини і засновнику десятків товариств та організацій.

         Сім'я Цісиків підтримувала українські традиції: і Квітка, і її старша сестра Марія відвідували по суботах “Школу українознавства” і були активними учасницями “Пласту”. У чотири роки батько почав вчити Квітославу-Орисю грати на скрипці. Втім, коли вона вступала до консерваторії у Нью-Йорку, то обрала таки вокал. Квітка володіла рідкісним – колоратурним сопрано, а також технікою так званого “білого голосу”, властивого народній традиції карпатського регіону, коли голос виходить із глибини, кажуть із самої душі.

         Ще студенткою консерваторії, аби оплачувати навчання, оскільки батько помер (просто на сцені у нього стався серцевий напад), почала працювати студійною співачкою. Хоч як згадувала її двоюрідна сестра, якось Квітка зізналась, що боїться виступів перед великою аудиторією, тому і обрала роботу в студії.

         Після смерті батька Квітка змушена була шукати додаткові можливості заробітку: пропонувала записи різноманітним компаніям, співала у нью-йоркських клубах. Так її помітили продюсери. Відтоді в Америці Цісик стала однією з найвідоміших і найдорожчих виконавиць джинглів до рекламних роликів. Її голос звучав у рекламних компаніях «Кока-Коли», American Airlines, «Макдональдсу». Протягом 16 років, і до кінця життя, вона була офіційним голосом «Форд Моторз». Багато американців і досі пам’ятають музичний джингл «Have you driven a Ford lately» у виконанні Кейсі Цісик. За це «Форд» дарував їй автомобілі. Ця ж компанія підрахувала, що голос Цісик прослухали понад 22 мільярди разів, тобто у кілька разів більше, ніж населення Землі.

         У 1977 вона навіть зіграла епізодичну роль подружки нареченої в комедійній мелодрамі «Ти світло мого життя». Однойменна пісня з цього фільму у виконанні Цісик отримала «Оскар» як найкраща звукова доріжка. Але через махінацію нагороду отримала інша виконавиця. Втім Квітка часто говорила, що хоче зробити щось для України. І записала два альбоми українських пісень у 1980 і 1989. Їй акомпанували три десятки найкращих музикантів Нью-Йорка.

         «Я всім говорила, що українська музика дуже гарна, мелодійна, і що український народ співучий. А мені відповідали: якщо так, зіграй що-небудь, – згадувала. – Це дуже сумно, але в нас (українців діаспори) не було жодної платівки на професійному рівні, оскільки це дорога річ і записати її забирає багато часу. Я зрозуміла, що мушу її зробити. І не тільки для своїх приятелів, але і для всіх українців. Адже у мене не було можливості щось зробити для нашого суспільства, а це був би такий подарунок. І я мріяла, що в Україні мене почують», – згадувала Квітка.

         Донька українських емігрантів в Америці любила Україну всією душею. В єдиному відеоінтерв’ю з Цісик українською, яку записав на той час керівник музичного ансамблю «Червона рута» Олександр Горностай, вона зазначила, що знала багато виконань українського фолку в США, однак — жодного з хорошим технічним рівнем. Тому на своїх музичних альбомах співачка коштів не економила — заплатила (попри їхню некомерційність) із власного гаманця близько 200 тисяч доларів. Їй акомпанували найкращі музиканти Нью-Йорка. Так розпочиналась в Америці історія української пісні!

         Однак головна цінність подарунку Квітки Цісик не в «техніці», а передусім у феномені відгуку на її пісні українців. У дивний спосіб американка, яка лише один раз була на українській землі (у колишньому Союзі її творчість заборонили через стрілецькі пісні в репертуарі), змогла так доторкнутися до струн душі народу, що ми одразу ж упізнаємо в ній… нашу, рідну. Багатство світла, простору й щедрість творчості Квітки Цісик — неперевершені! Вона казала: «Я хочу вплести свій голос у розшарпане полотно українства». І ці її слова стали пророчими.

         У 1990-му україномовні альбоми Квітки Цісик були номіновані на премію «Греммі» в категорії «сучасний фолк». Але українським чиновникам було не до великих здобутків американської ентузіастки. І це теж гірка правда, з якої варто винести урок.

         Утім, сама Квітка усім серцем мріяла заспівати наживо для українського слухача. Її слова в інтерв’ю Олександру Горностаю звучать, немов свідчення: «Я б дуже хотіла, і ми вже почали говорити, щоб приїхати з концертом в Україну. Я планую концерт в Україні. Мій чоловік на вушко вже нашіптує, що вже час на третю плиту (альбом)…»

         Але це непереборне бажання американської співачки з величезним українським серцем таки не змогло справдитись. Проте її пісні знає не тільки Україна, а й увесь світ. Вони нагадують про той дивовижний шлях співачки та наповнюють серце неймовірною любов’ю і трепетом.

         На жаль, не доживши п'ять днів до свого 45-річчя Квітка померла від раку молочної залози. Але її творчість вічно житиме у серцях мільярдів!        

 

ТОП-10 цікавих фактів про співачку:

У родині музично обдарованими були обидві доньки. З дитинства батьки навчали Квітку і її старшу сестру Марію грі на скрипці і на фортепіано. Марія стала відомою піаністкою, була директором консерваторії у Сан-Франциско.

Квітка Цісик побувала в Україні лише один раз. У 1983 році вона приїхала із мамою у Львів, але ця поїздка не афішувалася і була майже таємною. В Україні Квітка так і не почула власних пісень. «Ми вдома мали платівку Квітки і пригадую, коли слухали, то батьки боялись, щоб це не було чути з квартири, бо мали б неприємності. Ми давали людям цю платівку слухати, і вона до нас повернулась, хоч вже гадали, що втратили», – розповіла племінниця співачки.

Квітка Цісик – найдорожча і найзатребуваніша у США виконавиця рекламних роликів, володарка премії «Оскар» за «найкращу пісню в кіно».

Квітка взяла псевдонім Kacey – Кейсі – за першими літерами імені та прізвища Kvitka Cisyk.

Співачка самотужки вивчила українську мову.

Єдине відеоінтерв’ю з Цісик українською мовою записав на той час керівник музичного ансамблю «Червона рута» Олександр Горностай. У 1992 році під час візиту до США йому вдалося зустрітися з Квіткою. Невисокого зросту і дуже схожа на «білочку», так характеризував її в інтерв’ю «Українська правда. Життя» музикант.

Квітослава мала ріст всього 147 см, проте її голос був неймовірно потужним.

Співачка працювала і допомагала багатьом відомим американським музикантам і продюсерам. Співала на бек-вокалі у Вітні Г'юстон та Майкла Джексона. Також її запрошували для участі в записах своїх альбомів відомі співаки – Майкл Болтон, Боб Джеймс, Лінд Ронстад, Роберт Флек.

Цісик мала двох чоловіків-американців. Обидва – музиканти, обидва працювали над її українськими піснями. Син Ед-Володимир теж займається музикою.

В Україні діє благодійний проект «Незабутня Квітка», присвячений співачці.

У неї було рідкісне й романтичне ім’я — Квітка. А ще — унікальний голос, який важко сплутати з будь–яким іншим. Несильний, але проникливий, трішки щемливий і якийсь невагомий, наче витканий із найтонших ноток і почуттів, зі щирості, журби і небесної радості. Раз почутий, він глибоко западає в серце, щоб розбудити там найпотаємніші струни душі, які вже ніколи не змовкнуть. Так співають тільки янголи, які на деякий час спускаються на землю, щоб дати змогу смертним почути голос Вишніх Сфер. На жаль, їхній час перебування на землі часто буває дуже обмеженим.

Тож надихайся шляхом до успіху відомих на весь світ діячів культури та прямуй до своєї мрії разом з факультетом режисури!

 

Автор: Надія Присяжнюк

Фотомейкер: Анна Лелюшкіна


Якщо ти абітурієнт 2021 - реєструйся за посиланням в шапці профілю @rems_live

Телефонуй нашим викладачам-консультантам

Фішер Володимир Михайлович - 067-748-82-99

Совгира Тетяна Ігорівна - 063-141-40-48

Слідкуй за нашими новинами:

Instagram – @rems_live

Фейсбук - https://www.facebook.com/remsknukimkuk/

YouTube канал - www.youtube.com/c/REMS_LIVE

Tik-Tok - https://vm.tiktok.com/ZS97S1Rx/

 

 

ДЕКАНАТ:

Адреса: Київ, вул. Коновальця, 36 (каб.301)

Режим роботи: ПН. - ПТ.: 08:30 - 17:30

Тел.: +38 (044) 529-93-19

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Консультують абітурієнтів:
Фішер Володимир Михайлович
+38 (067) 748-82-99
Совгира Тетяна Ігорівна

+38 (063) 141-40-48
+38 (067) 314-56-17

            

ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ:

Адреса: Київ, вул. Чигоріна, 20 (каб.12)

Режим роботи: ПН. - НД.: 08:00 - 20:00

Тел.: +38 (044) 285-44-03

Тел.: +38 (044) 285-43-86

Факс.: +38 (044) 285-85-27

         

 
Карта (клацніть для збільшення)

Copyright © 2018-2021 Факультет режисури естради
Розробка сайту: Dmytro Romankov