Український фільм «Я, «Побєда» і Берлін»

У мережі з’явився перший тизер-трейлер фільму «Я, «Побєда» і Берлін», що виготовляється за мотивами однойменної книги легендарного українського співака та музиканта Андрія Кузьменко.

У головних ролях знялися Іван Бліндар, Марія Стопник та Володимир Гева, сценарій написали Анатолій Крим, Олексій Комаровський та Ніна Шуліка, режисером виступила Ольга Ряшина, продюсерами — Влад Ряшин, Олексій Терентьєв, Артем Доллежаль.

«Я, “Побєда” і Берлін» – історія звичайного хлопця, музиканта-початківця – Кузьми. За три дні до запланованого концерту він вирушає зі своїм другом Бардом до Берліна на старій «Побєді». Кажуть, там є колекціонер, готовий обміняти жовту бестію на шестисотий «Мерс». Кузьма обіцяє своїй дівчині Барбарі повернутися додому на новій тачці, а хлопцям з гурту – встигнути на виступ. Уже з перших хвилин подорожі все, звісно, йде не за планом. Проте точно відомо одне: пригода допоможе героям знайти справжнє призначення.

Творці фільму мають на меті не лише занурити глядачів в атмосферу років, коли відбулося становлення улюбленця мільйонів українців, а й вкотре наголосити на актуальності та значущості творчості музиканта.

Так, одним із сюрпризів, який має на меті об’єднати прихильників творчості Кузьми, є використання у фільмі цілої низки каверів його найвідоміших треків від зіркових артистів, що є безпрецедентним явищем для вітчизняної кіноіндустрії. Глядачі побачать багато трендових атрибутів тих самих відривних 90-х – суцільний денім, різнокольорові бомбери, картаті сорочки, довгі плащі, стильові окуляри та червоні колготки.

Працювали над кінострічкою також: Компанія Star Media, дистриб’ютори FILM.UA Distribution та «Кіноманія», державні установи Міністерство культури та інформаційної політики та Державне агентство України з питань кіно.

«Цей проєкт для Star Media особливий, у нього вкладено багато душі й любові, крім виробничих ресурсів. Для нас особливо важливо те, що це об’єднання сил і творців проєкту, і підтримки держави в особі Держкіно, і представників великого соціально-відповідального українського бізнесу», – Ольга Пантелеймонова, генеральний директор Star Media.

«Ми прагнемо, аби дійсно важливі та по-справжньому щирі історії могли достукатися до сердець мільйонів українців. Саме тому команда стрічки працює над вражаючою промо-кампанією «Я, “Побєда” і Берлін» з вірою у те, що вона зазвучить так само гучно та яскраво, як і творчий доробок культового Андрія Кузьменка», – Надія Коротушка, керівниця компанії FILM.UA Distribution.

«Ми всі повинні розуміти, що Кузьма-герой — це не Андрій. Тому що є тільки один Андрій Кузьменко. А у нас це збірний образ. Адже кожен зараз пам’ятає “свого” Кузьму. Навколо безліч людей, які були з ним знайомі, і вони пам’ятають його або таким, яким він був в останні роки життя, або малюють кожен свій образ. А ось таким, яким він був у той період, про який ідеться в повісті й у фільмі, в його 22-23 роки, мало хто його знав. Тому ми намагаємося витримати цей баланс — між молодим хлопцем у пошуках себе, Кузьмою, якого всі пам’ятають і знають, відчайдушністю, енергією, позитивом, і тією глибиною його мислення, що з’явилася вже в більш зрілому віці. Ми не прагнули копіювати тембр голосу і зовнішність Андрія, ми намагалися відтворити деякі інтонації, міміку, жести, але найголовніше — його світогляд, відчуття себе. Це і є найскладніше в роботі над образом головного героя. Я сподіваюся, що глядачі це побачать, відчують і оцінять», — розповіла режисерка фільму Ольга Ряшина.

Ольга співпрацювала з дружиною Кузьми, Світланою, яка давала поради щодо зовнішнього вигляду героя та його поведінки. Жінка навіть спілкувалася з головним актором Іваном та приносила власні речі музиканта, аби надати образу особливої енергетики.

Стрічку не дарма готують так довго, творці запевняють: все продумано до дрібниць. Так, навіть «Пабєда», на якій Кузьма вирушив до німецької столиці, матиме символічний колір.

Прем’єру комедійного роуд-муві попередньо заплановано на весну 2022 року.

REMS вже з нетерпінням чекає на перегляд українського фільму «Я, «Побєда» і Берлін»! Сподіваємося, що ви також :)

Автор: Поліна Ващенко

Фото: Анна Лелюшкіна